SUMMER ACTIVITIES

Take a look at the offer of activities that you can find in the immediate vicinity of the apartment house Vila Maroš from spring to winter. Thanks to the unique location of Vila Maroš, everyone will enjoy summer vacation with us.

LIPTOV is a beautiful, mountainous region in the north of Slovakia, surrounded by the most prominent and highest mountains: High Tatras, Low Tatras, Western Tatras, Choč Mountains and Great Fatra, interspersed with beautiful valleys, offering very good conditions for hiking and biking.

Liptov is a combination of active rest in the mountains, relaxation and fun in the water. Swimming, sightseeing boat trips on the Liptovská Mara reservoir, thermal water parks, accessible caves, historical monuments on the UNESCO World Heritage List, open-air museums, a large number of hiking and biking trails, …

Thanks to this offer, the Liptov region ranks among the most sought-after and most interesting year-round tourist destinations in Slovakia.

Thanks to accommodation in the apartment house Vila Maroš you will be able to take advantage of the Liptov region card. How do you get a Region card? Find out more at https://www.visitliptov.sk/liptov-region-card/

Doporučujeme

Gino paradise Bešeňová

20 min. 365 dní počas roka si môžete vychutnávať rodinný vodný raj na Liptove, kde je 23 bazénov a víriviek, 8 bazénov s termálnou vodou, bazén s morskými vlnami alebo najrýchlejšie a najdlhšie topogány na Slovensku.

Geotermálne pramene vyvierajú z hĺbky 1987m. Voda má blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo, urologické problémy a stav pokožky.

Aquapark Tatralandia

14 min. Skutočný tropický svet medzi masívmi Západných a Nízkych Tatier. Užite si bazény s čírou, termálnou alebo slanou morskou vodou. V Tropical Paradise zažijete prímorskú atmosféru počas celého roka.
Užívajte si 10 bazénov, 14 toboganov, tropický raj, reštaurácie, Wellness & Spa a iné.

Termálné Kúpalisko Liptovský Ján

13 min. Areál letných termálnych kúpalisk a krytá plaváreň. Bazén 50 m, 2 detské bazény, kľudový bazén využívajú prameň Rudolf.

Termálny prameň o teplote 26 – 29 stupňov má vysoký obsah síry, čo mu dodáva priaznivé liečivé účinky na pohybové ústrojenstvo, ženské, kožné, nervové choroby a choroby látkovej premeny.

Aqua-Vital Park Lúčky & Kúpele Lúčky

27 min. KÚPELE LÚČKY a.s. sú to pravé miesto pre oddych, zlepšenie zdravotného stavu a načerpanie nových síl. Nachádzajú sa v krásnom horskom prostredí Liptova a vďaka kompaktnému areálu máte takmer všetko “na dosah ruky”. Sú obľúbené kvôli príjemnej rodinnej atmosfére, kvalifikovanému personálu, odbornej liečbe s dlhoročnou tradíciou, liečivej minerálnej vode a tiež čistému vzduchu presýtenému vôňou ihličnatých lesov. Liečivá voda, ktorá už mnohým klientom prinavrátila zdravie, pochádza z dvoch vrtov a používa sa v bazénoch aj v separátnych kúpeľoch.

Prírodné kúpalisko – Liptovský Trnovec na brehu Liptovskej Mary

17 min. Kúpalisko sa nachádza na brehu priehrady Liptovská Mara, ktorá je najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Je obľúbeným miestom pre milovníkov vodných i outdoorových športov. Ponúka dokonalé podmienky pre jachting a windsurfing, možnosť rybolovu, vyhliadkovej plavby loďou, cyklotúry, turistiku a veľa ďalších možností.

MARINA LIPTOV – Športovo – rekreačné stredisko

24 min. Športovo – rekreačné stredisko MARINA LIPTOV sa nachádza v malebnej obci Bobrovník, v objatí Chočských vrchov, Západných a Nízkych Tatier a krásnej zátoky Liptovskej Mary.

Vďaka svojej polohe ponúka dokonalé možnosti pre všetkých milovníkov letných aj zimných aktivít. A preto, či už máte radi prechádzky prírodou, vysokohorskú turistiku, cyklistiku, lyžovanie alebo je vašou vášňou voda a holdujete jachtingu, windsurfingu, paddleboardu, veslovaniu, kajaku či dobrej rybačke, u nás si určite prídete na svoje.

Najstrmšia bobová dráha na Slovensku

2 min. (přímo v obci Pavčina Lehota)

Ak ste priaznivcami adrenalínového športu , potom sa vaša dovolenka na Liptove,nemôže zaobísť bez návštevy horskej bobovej dráhy v FUN PARK Žiarce. Je situovaná v obľúbenej Demänovskej doline, konkrétne v liptovskej obci Pavčina Lehota.

Zjazd na kolobežkách Žiarskou dolinou

14 min. Zjazd na kolobežke v Žiarskej doline je osvedčený druh zábavy a možnosť dopravy po celodennej túre z chaty k vášmu autu na parkovisku.Vhodné pre všetky vekové skupiny. Niekto si rád užije rýchlu a vzrušujúcu jazdu plnú adrenalínu, iný naopak kľudnú vychádzku plnú krásnych pohľadov do prírody, ďalší to berie ako pekne strávené popoludnie s rodinou.

Babyland Villa Betula

20 min. Priamo uprostred nádhernej liptovskej prírody objavíte skutočné detské kráľovstvo – Babyland Villa Betula – najväčšie a najlepšie vybavené detské ihrisko na Liptove. Obklopení desiatkami zábavných, športových a adrenalínových atrakcií pre deti, tínedžerov aj dospelých zabudnete na starosti a prenesiete sa do rozprávky, ktorá nikdy nekončí…

Rybárčenie na vodnej nádrži Liptovská Mara

16 min. V strede Liptovskej kotliny, na úpätí Nízkych a Západných Tatier, je umelo vybudovaná vodná nádrž, nesúca meno jednej z trinástich zatopených obcí.Tretia najväčšia vodná plocha na Slovensku láka na svoje brehy milovníkov všetkých vodných športov, no predovšetkým rybárov. Tiché, plytké, prehriate zátoky, lemujúce severovýchodné pobrežie priehrady, sú rajom pre lov kaprov, pleskáčov, lieňov a všadeprítomných plotíc. Hlboké zrázy okolo prístavných mól s množstvom drobných rybiek zas vytvárajú ideálne podmienky pre lov dravcov, hlavne šťuky, zubáča, ostrieža a boleňa. Pri ďalekých hodoch s ťažkou plandavkou alebo rotačkou, počítajte z razantným záberom pstruha jazerného, či mohutného duháka. Bohaté a vyvážené rybie spoločenstvo poskytuje možnosti od lovu na položenú, až po jazerné muškárenie.

The recommended activities are just a small taste of what you can do in the beautiful region of Liptov. You can find another opportunity to spend your free time on the website of our regional partner: https://www.visitliptov.sk/

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!