Letní aktivity

Podívejte se na nabídku aktivit, které naleznete v nejbližším okolí apartmánového domu Vila Maroš po celý rok. Díky jedinečné poloze Vily Maroš si u nás letní dovolenou užije opravdu každý.

LIPTOV je nádherná horská oblast na severu Slovenska obklopená nejvýznamnějšími a nejvyššími pohořími: Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Západní Tatry, Chočské vrchy a Velká Fatra. Jsou protkané krásnými údolími, která vytvářejí vynikající podmínky pro pěší turistiku i cykloturistiku.

Liptov představuje spojení aktivního odpočinku na horách, relaxu a zábavy ve vodě. Koupání, vyhlídkové plavby lodí po přehradě Liptovská Mara, termální akvaparky, zpřístupněné jeskyně, historické památky zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, skanzeny, velké množství turistických a cykloturistických tras…

Díky této nabídce se region Liptov řadí mezi nejvyhledávanější a nejzajímavější celoroční turistické destinace na Slovensku.

Doporučujeme

Gino paradise Bešeňová

20 min. 365 dní počas roka si môžete vychutnávať rodinný vodný raj na Liptove, kde je 23 bazénov a víriviek, 8 baz énov s termálnou vodou, bazén s morskými vlnami alebo najrýchlejšie a najdlhšie topogány na Slovensku.

Geotermálne pramene vyvierajú z hĺbky 1987m. Voda má blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo, urologické problémy a stav pokožky.

Aquapark Tatralandia

14 min. Skutočný tropický svet medzi masívmi Západných a Nízkych Tatier. Užite si bazény s čírou, termálnou alebo slanou morskou vodou. V Tropical Paradise zažijete prímorskú atmosféru počas celého roka.
Užívajte si 10 bazénov, 14 toboganov, tropický raj, reštaurácie, Wellness & Spa a iné.

Termálné Kúpalisko Liptovský Ján

13 min. Areál letných termálnych kúpalisk a krytá plaváreň. Bazén 50 m, 2 detské bazény, kľudový bazén využívajú prameň Rudolf.

Termálny prameň o teplote 26 – 29 stupňov má vysoký obsah síry, čo mu dodáva priaznivé liečivé účinky na pohybové ústrojenstvo, ženské, kožné, nervové choroby a choroby látkovej premeny.

Aqua-Vital Park Lúčky & Kúpele Lúčky

27 min. KÚPELE LÚČKY a.s. sú to pravé miesto pre oddych, zlepšenie zdravotného stavu a načerpanie nových síl. Nachádzajú sa v krásnom horskom prostredí Liptova a vďaka kompaktnému areálu máte takmer všetko „na dosah ruky“. Sú obľúbené kvôli príjemnej rodinnej atmosfére, kvalifikovanému personálu, odbornej liečbe s dlhoročnou tradíciou, liečivej minerálnej vode a tiež čistému vzduchu presýtenému vôňou ihličnatých lesov. Liečivá voda, ktorá už mnohým klientom prinavrátila zdravie, pochádza z dvoch vrtov a používa sa v bazénoch aj v separátnych kúpeľoch.

Prírodné kúpalisko – Liptovský Trnovec na brehu Liptovskej Mary

17 min. Kúpalisko sa nachádza na brehu priehrady Liptovská Mara, ktorá je najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Je obľúbeným miestom pre milovníkov vodných i outdoorových športov. Ponúka dokonalé podmienky pre jachting a windsurfing, možnosť rybolovu, vyhliadkovej plavby loďou, cyklotúry, turistiku a veľa ďalších možností.

MARINA LIPTOV – Športovo – rekreačné stredisko

24 min. Športovo – rekreačné stredisko MARINA LIPTOV sa nachádza v malebnej obci Bobrovník, v objatí Chočských vrchov, Západných a Nízkych Tatier a krásnej zátoky Liptovskej Mary.

Vďaka svojej polohe ponúka dokonalé možnosti pre všetkých milovníkov letných aj zimných aktivít. A preto, či už máte radi prechádzky prírodou, vysokohorskú turistiku, cyklistiku, lyžovanie alebo je vašou vášňou voda a holdujete jachtingu, windsurfingu, paddleboardu, veslovaniu, kajaku či dobrej rybačke, u nás si určite prídete na svoje.

Demänovská ľadová jaskyňa

4 min. Demänovská ľadová jaskyňa predstavuje severnú časť svetoznámych Demänovských jaskýň. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov, vzácnou jaskynnou faunou, ako aj bohatou históriou.

Demänovská jaskyňa slobody

7 min. Patrí medzi dominanty najdlhšieho jaskynného systému na Slovensku, ktorá dlhé roky očaruje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami. Je najviac navštevovanou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku.

Zoo Kontakt, Liptovský Mikuláš

13 min. Život zvierat úplně z blízka v novom atraktívnom  areáli. Zábava, oddych a dobrodružstvo pre celú rodinu, alebo školský výlet. Výlet na celý deň, zážitok na celý život!

Rafting na Váhu, Liptovský Mikuláš

26 min. Skvelá adrenalínova aktivita pre začiatočníkov aj skúsených rafterov. Rafting sa hodí pro jednotlivcov, rodiny s deťmi aj na firemn teambuilding.

Výstup na Chopok – 2.024 m n.m. (Nízke Tatry)

23 min. Výstup na Chopok môžeme zaradiť medzi jednoznačne najkrajšie turistiky v oblasti Nízkych Tatier. S jeho výškou 2024 m n.m. je zaradený medzi tretí najvyšší vrch Nízkych Tatier a je obľúbený aj preto, že sa sem pohodlne dostaneš lanovkou.

Výstup  na Ďumbier – najvyšší vrch Nízkych Tatier

67 min. Ďumbier (2046m) je najvyšším vrchom pohoria Nízke Tatry. Leží na hlavnom hrebeni, vo východnej časti Ďumbierskych Nízkych Tatier nad Jánskou a Ludárovou dolinou na severe a Trangoškou a Srdiečkom na juhu. Vďaka jednoduchej dostupnosti sa jedná o veľmi populárny kopec

Cyklistika na Liptove

0 min. Liptov je popretkávaný značenými cyklotrasami v dĺžke viac ako 800 km – na mnohé trasy je odporúčaný horský bicykel. Čakajú na vás ľahké trasy spojené s poznávaním kultúrnych hodnôt Liptova (okolo Liptovskej Mary), ale aj trasy stredne náročné aj náročné pre cyklistov s lepšou fyzickou kondíciou

Lezecká ferrata Dve veže, Liptovské Revúce

40 min. Ferrata Dve Veže je iba 4. ferratou na Slovensku a prvou na Liptove. Ak máte chuť na adrenalínovejší výstup a lezenie je vašou vášňou, u nás si prídete na svoje.
Možnosti výstupu – 3 trasy ferratového charakteru s rôznymi stupňami obťažností + turistický chodník smerujúci na vrch mimo ferratových trás. Trasy sú rozdelené na ľahšie a náročnejšie, podľa stupňov B, C, a D

Rybárčenie na vodnej nádrži Liptovská Mara

16 min. V strede Liptovskej kotliny, na úpätí Nízkych a Západných Tatier, je umelo vybudovaná vodná nádrž, nesúca meno jednej z trinástich zatopených obcí.Tretia najväčšia vodná plocha na Slovensku láka na svoje brehy milovníkov všetkých vodných športov, no predovšetkým rybárov. Tiché, plytké, prehriate zátoky, lemujúce severovýchodné pobrežie priehrady, sú rajom pre lov kaprov, pleskáčov, lieňov a všadeprítomných plotíc. Hlboké zrázy okolo prístavných mól s množstvom drobných rybiek zas vytvárajú ideálne podmienky pre lov dravcov, hlavne šťuky, zubáča, ostrieža a boleňa. Pri ďalekých hodoch s ťažkou plandavkou alebo rotačkou, počítajte z razantným záberom pstruha jazerného, či mohutného duháka. Bohaté a vyvážené rybie spoločenstvo poskytuje možnosti od lovu na položenú, až po jazerné muškárenie.

Najstrmšia bobová dráha na Slovensku

2 min. (přímo v obci Pavčina Lehota)

Ak ste priaznivcami adrenalínového športu , potom sa vaša dovolenka na Liptove,nemôže zaobísť bez návštevy horskej bobovej dráhy v FUN PARK Žiarce. Je situovaná v obľúbenej Demänovskej doline, konkrétne v liptovskej obci Pavčina Lehota.

Zjazd na kolobežkách Žiarskou dolinou

14 min. Zjazd na kolobežke v Žiarskej doline je osvedčený druh zábavy a možnosť dopravy po celodennej túre z chaty k vášmu autu na parkovisku.Vhodné pre všetky vekové skupiny. Niekto si rád užije rýchlu a vzrušujúcu jazdu plnú adrenalínu, iný naopak kľudnú vychádzku plnú krásnych pohľadov do prírody, ďalší to berie ako pekne strávené popoludnie s rodinou.

Babyland Villa Betula

20 min. Priamo uprostred nádhernej liptovskej prírody objavíte skutočné detské kráľovstvo – Babyland Villa Betula – najväčšie a najlepšie vybavené detské ihrisko na Liptove. Obklopení desiatkami zábavných, športových a adrenalínových atrakcií pre deti, tínedžerov aj dospelých zabudnete na starosti a prenesiete sa do rozprávky, ktorá nikdy nekončí…

Uvedené doporučené aktivity jsou jen malou ochutnávkou toho, co všechno můžete podniknout v nádherném regione Liptov. Další možnost trávení volného času najdete na stránkách našeho regionálního partnera https://liptov.sk/sk


booking hodnoceni