Atrakcje latem

Zapoznajcie się z atrakcjami, jakie ma do zaoferowania najbliższa okolica domu apartamentowego Vila Maroš w okresie od wiosny do zimy. Z uwagi na wyjątkową lokalizację wczasy letnie w domu apartamentowym Vila Maroš zadowolą wszystkich.

LIPTÓW (słow. Liptov) to przepiękny górski region na północy Słowacji otoczony najwspanialszymi i najwyższymi pasmami gór: Wysokie Tatry, Niskie Tatry, Tatry Zachodnie, Góry Choczańskie i Wielka Fatra, poprzetykane malowniczymi dolinami, które stwarzają bardzo dobre warunki dla turystyki pieszej i rowerowej.

Liptów to połączenie aktywnego wypoczynku w górach, relaksu i zabawy w wodzie. Zażywanie kąpieli, rejsy widokowe statkiem po zaporze Liptovská Mara, aquaparki termalne, udostępnione jaskinie, zabytki historyczne zapisane na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, skanseny, mnóstwo tras turystycznych i rowerowych, …

Dzięki tej ofercie region Liptowa zaliczany jest do najpopularniejszych i najciekawszych całorocznych destynacji turystycznych Słowacji.

Polecamy

Gino paradise Bešeňová

20 min. 365 dní počas roka si môžete vychutnávať rodinný vodný raj na Liptove, kde je 23 bazénov a víriviek, 8 baz énov s termálnou vodou, bazén s morskými vlnami alebo najrýchlejšie a najdlhšie topogány na Slovensku.

Geotermálne pramene vyvierajú z hĺbky 1987m. Voda má blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo, urologické problémy a stav pokožky.

Aquapark Tatralandia

14 min. Skutočný tropický svet medzi masívmi Západných a Nízkych Tatier. Užite si bazény s čírou, termálnou alebo slanou morskou vodou. V Tropical Paradise zažijete prímorskú atmosféru počas celého roka.
Užívajte si 10 bazénov, 14 toboganov, tropický raj, reštaurácie, Wellness & Spa a iné.

Termálné Kúpalisko Liptovský Ján

13 min. Areál letných termálnych kúpalisk a krytá plaváreň. Bazén 50 m, 2 detské bazény, kľudový bazén využívajú prameň Rudolf.

Termálny prameň o teplote 26 – 29 stupňov má vysoký obsah síry, čo mu dodáva priaznivé liečivé účinky na pohybové ústrojenstvo, ženské, kožné, nervové choroby a choroby látkovej premeny.

Aqua-Vital Park Lúčky & Kúpele Lúčky

27 min. KÚPELE LÚČKY a.s. sú to pravé miesto pre oddych, zlepšenie zdravotného stavu a načerpanie nových síl. Nachádzajú sa v krásnom horskom prostredí Liptova a vďaka kompaktnému areálu máte takmer všetko “na dosah ruky”. Sú obľúbené kvôli príjemnej rodinnej atmosfére, kvalifikovanému personálu, odbornej liečbe s dlhoročnou tradíciou, liečivej minerálnej vode a tiež čistému vzduchu presýtenému vôňou ihličnatých lesov. Liečivá voda, ktorá už mnohým klientom prinavrátila zdravie, pochádza z dvoch vrtov a používa sa v bazénoch aj v separátnych kúpeľoch.

Prírodné kúpalisko – Liptovský Trnovec na brehu Liptovskej Mary

17 min. Kúpalisko sa nachádza na brehu priehrady Liptovská Mara, ktorá je najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Je obľúbeným miestom pre milovníkov vodných i outdoorových športov. Ponúka dokonalé podmienky pre jachting a windsurfing, možnosť rybolovu, vyhliadkovej plavby loďou, cyklotúry, turistiku a veľa ďalších možností.

MARINA LIPTOV – Športovo – rekreačné stredisko

24 min. Športovo – rekreačné stredisko MARINA LIPTOV sa nachádza v malebnej obci Bobrovník, v objatí Chočských vrchov, Západných a Nízkych Tatier a krásnej zátoky Liptovskej Mary.

Vďaka svojej polohe ponúka dokonalé možnosti pre všetkých milovníkov letných aj zimných aktivít. A preto, či už máte radi prechádzky prírodou, vysokohorskú turistiku, cyklistiku, lyžovanie alebo je vašou vášňou voda a holdujete jachtingu, windsurfingu, paddleboardu, veslovaniu, kajaku či dobrej rybačke, u nás si určite prídete na svoje.

Najstrmšia bobová dráha na Slovensku

2 min. (přímo v obci Pavčina Lehota)

Ak ste priaznivcami adrenalínového športu , potom sa vaša dovolenka na Liptove,nemôže zaobísť bez návštevy horskej bobovej dráhy v FUN PARK Žiarce. Je situovaná v obľúbenej Demänovskej doline, konkrétne v liptovskej obci Pavčina Lehota.

Zjazd na kolobežkách Žiarskou dolinou

14 min. Zjazd na kolobežke v Žiarskej doline je osvedčený druh zábavy a možnosť dopravy po celodennej túre z chaty k vášmu autu na parkovisku.Vhodné pre všetky vekové skupiny. Niekto si rád užije rýchlu a vzrušujúcu jazdu plnú adrenalínu, iný naopak kľudnú vychádzku plnú krásnych pohľadov do prírody, ďalší to berie ako pekne strávené popoludnie s rodinou.

Babyland Villa Betula

20 min. Priamo uprostred nádhernej liptovskej prírody objavíte skutočné detské kráľovstvo – Babyland Villa Betula – najväčšie a najlepšie vybavené detské ihrisko na Liptove. Obklopení desiatkami zábavných, športových a adrenalínových atrakcií pre deti, tínedžerov aj dospelých zabudnete na starosti a prenesiete sa do rozprávky, ktorá nikdy nekončí…

Rybárčenie na vodnej nádrži Liptovská Mara

16 min. V strede Liptovskej kotliny, na úpätí Nízkych a Západných Tatier, je umelo vybudovaná vodná nádrž, nesúca meno jednej z trinástich zatopených obcí.Tretia najväčšia vodná plocha na Slovensku láka na svoje brehy milovníkov všetkých vodných športov, no predovšetkým rybárov. Tiché, plytké, prehriate zátoky, lemujúce severovýchodné pobrežie priehrady, sú rajom pre lov kaprov, pleskáčov, lieňov a všadeprítomných plotíc. Hlboké zrázy okolo prístavných mól s množstvom drobných rybiek zas vytvárajú ideálne podmienky pre lov dravcov, hlavne šťuky, zubáča, ostrieža a boleňa. Pri ďalekých hodoch s ťažkou plandavkou alebo rotačkou, počítajte z razantným záberom pstruha jazerného, či mohutného duháka. Bohaté a vyvážené rybie spoločenstvo poskytuje možnosti od lovu na položenú, až po jazerné muškárenie.

Zalecane zajęcia to tylko niewielki smak tego, co można zrobić w pięknym regionie Liptowa. Możesz znaleźć kolejną okazję do spędzenia wolnego czasu na stronie naszego regionalnego partnera https://liptov.sk/sk

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!