Atrakcje zimą

LIPTÓW (słow. Liptov) to przepiękny, górski region na północy Słowacji otoczony najwspanialszymi i najwyższymi pasmami gór: Wysokie Tatry, Niskie Tatry, Tatry Zachodnie, Góry Choczańskie i Wielka Fatra, poprzetykane malowniczymi dolinami, które stwarzają bardzo dobre warunki nie tylko dla turystyki pieszej i rowerowej, lecz głównie dla narciarstwa.

Spośród bogatej oferty ośrodków narciarskich każdy znajdzie coś dla siebie. Nieważne, czy jesteście zaawansowanymi narciarzami, czy też początkującymi amatorami białego szaleństwa, w regionie Liptowa każdy znajdzie dla siebie idealny stok.

Do największego ośrodka narciarskiego na Słowacji – Jasná w Nizkich Tatrach dojechać można samochodem w ciągu 13 minut.
Można również wykorzystać skibus wahadłowy – tam i na powrót – na czerwono oznakowanej trasie A. Przystanek znajduje się kilka kroków od (naszego) apartamentu. Rodziny z dziećmi i mniej wymagający narciarze chętnie skorzystają ze stoków zlokalizowanych bezpośrednio w miejscowości Pavčina Lehota. SKI ŽIARCE Pavčina Lehota to mniejszy ośrodek narciarski położony w odległości pieszej od naszego domu apartamentowego. Ze względu na swoją rodzinną atmosferę i atrakcyjne ceny będzie na pewno miłą niespodzianką. Maluchy mogą uczyć się jazdy na nartach w przedszkolu narciarskim z wyciągiem dla dzieci. Zapoznajcie się z kilkoma naszymi ciekawymi propozycjami szusowania na nartach w okolicy domu apartamentowego VILA MAROŠ.

Potrzebujesz wyregulować narty, kupić lub wypożyczyć sprzęt narciarski, łącznie z transportem bezpośrednio na stok?
Polecamy SKI NIŇAJ – wynajem – serwis – sklep. Oferują 28 lat doświadczenia, 9 oddziałów na Słowacji – ekskluzywne usługi w tym sprzedaż, serwis, wynajem kompletnego sprzętu renomowanych marek na narty, deski snowboardowe, narty biegowe i alpejskie (z możliwością importu bezpośrednio na stok).


Poza jazdą na nartach należy koniecznie odwiedzić kąpieliska termalne. Po dniu spędzonym na stoku narciarskim na pewno docenicie ich zalety.

Polecamy

Jasná (Chopok) Demänovská dolina – Nízke Tatry

7. minJasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Či ste s priateľmi, rodinou, lyžiar expert alebo začiatočník, stredisko Jasná ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete.

Ski areál Roháče – Spálená dolina – Západné Tatry

58. min Ski areál sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier, v doline pod Salatínmi. Nájdete tu optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. 5 zjazdových tratí v celkovej dĺžke 4,6 km, 3 lyžiarske vleky a 2 sedačkové lanovky. Nadmorská výška: 1090 – 1460 m.n.m.

Ski Žiarce Pavčina Lehota – Nízke Tatry

1. minLyžiarsky rodinný areál ponúka vhodnú kombináciu terénov pre začiatočníkov ako aj skúsených lyžiarov, 2 zjazdové trate v celkovej dĺžke 1600 m a 2 lyžiarske vleky. Nadmorská výška: 760 – 907 m.n.m (nedaleko apartmánového domu Vila Maroš)

Ski Park Ružomberok Malinô Brdo – Veľká Fatra

29. minŠiroký výber lyžiarskych tratí pre všetky vekové kategórie, od jednoduchých až po adrenalínové.
Do strediska sa dostanete modernou 8-miestnou kabínkovou lanovkou. Priamo v stredisku sa nachádza 7 zjazdových tratí rôznej obtiažnosti v celkovej dĺžke 12km, najdlhšia zjazdová trať meria 3900 m, 1 sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. Ideálne pre rodinnú dovolenku.Nadmorská výška: 545 – 1209 m.n.m

Ski Čertovica – Vyšná Boca

37. minLyžiarske stredisko SKI Čertovica sa rozprestiera na severných svahoch Čertovej svadby (1463 m.n.m.), na hlavnom hrebeni Nízkych Tatier. Vyššia poloha strediska (1120 – 1460 m.n.m.) je zárukou kvalitnej lyžovačky a dobrých podmienok pre skúsených lyžiarov ale aj začiatočníkov. Stredisko tvorí šesť zjazdoviek, ktoré obsluhujú tri lyžiarske vleky. Na svoje si prídu rekreační lyžiari aj milovníci freeride zjazdoviek. Je možné využiť služby lyžiarskej školy alebo ski požičovne.

Gino paradise Bešeňová

20. min365 dní počas roka si môžete vychutnávať rodinný vodný raj na Liptove, kde je 23 bazénov a víriviek, 8 bazénov s termálnou vodou, bazén s morskými vlnami alebo najrýchlejšie a najdlhšie topogány na Slovensku.
Geotermálne pramene vyvierajú z hĺbky 1987m. Voda má blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo, urologické problémy a stav pokožky.

Aquapark Tatralandia

14. minSkutočný tropický svet medzi masívmi Západných a Nízkych Tatier. Užite si bazény s čírou, termálnou alebo slanou morskou vodou. V Tropical Paradise zažijete prímorskú atmosféru počas celého roka.
Užívajte si 10 bazénov, 14 toboganov, tropický raj, reštaurácie, Wellness & Spa a iné.

Termálné Kúpalisko Liptovský Ján

13. minAreál letných termálnych kúpalisk a krytá plaváreň. Bazén 50 m, 2 detské bazény, kľudový bazén využívajú prameň Rudolf.
Termálny prameň o teplote 26 – 29 stupňov má vysoký obsah síry, čo mu dodáva priaznivé liečivé účinky na pohybové ústrojenstvo, ženské, kožné, nervové choroby a choroby látkovej premeny.

Aqua-Vital Park Lúčky & Kúpele Lúčky

27. minKÚPELE LÚČKY a.s. sú to pravé miesto pre oddych, zlepšenie zdravotného stavu a načerpanie nových síl. Nachádzajú sa v krásnom horskom prostredí Liptova a vďaka kompaktnému areálu máte takmer všetko “na dosah ruky”. Sú obľúbené kvôli príjemnej rodinnej atmosfére, kvalifikovanému personálu, odbornej liečbe s dlhoročnou tradíciou, liečivej minerálnej vode a tiež čistému vzduchu presýtenému vôňou ihličnatých lesov. Liečivá voda, ktorá už mnohým klientom prinavrátila zdravie, pochádza z dvoch vrtov a používa sa v bazénoch aj v separátnych kúpeľoch.

Zalecane zajęcia to tylko niewielki smak tego, co można zrobić w pięknym regionie Liptowa. Możesz znaleźć kolejną okazję do spędzenia wolnego czasu na stronie naszego regionalnego partnera https://liptov.sk/sk


booking hodnoceni