Zimní aktivity

LIPTOV je nádherná horská oblast na severu Slovenska obklopená nejvýznamnějšími a nejvyššími pohořími: Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Západní Tatry, Chočské vrchy a Velká Fatra. Jsou protkané krásnými údolími, která vytvářejí vynikající podmínky nejen pro pěší turistiku a cykloturistiku, ale hlavně pro lyžování.

Ze široké nabídky lyžařských středisek si vybere opravdu každý. Ať patříte mezi zkušené lyžaře nebo jste začátečník, v okolí Liptova si najde ideální svah každý. Do největšího lyžařského střediska na Slovensku – Jasná Nízké Tatry je to autem 13 minut. Využít však můžete také kyvadlový skibus na červené trase A, který má zastávku jen pár metrů od domu. Autobus vás doveze i zpět. Rodiny s dětmi a méně nároční lyžaři rádi využijí sjezdovky přímo v obci Pavčina Lehota. SKI ŽIARCE Pavčina Lehota je menší lyžařské středisko v pěší vzdálenosti od apartmánového domu. Mile vás překvapí svojí rodinnou atmosférou a příznivými cenami. Nejmenší se mohou učit lyžovat v lyžařské školce s dětským vlekem. Podívejte se na několik našich tipů na krásné lyžování v okolí apartmánového domu VILA MAROŠ.

Potřebujete si seřídit lyže, koupit lyžařské vybavení, nebo si ho zapůjčit, včetně dovozu přímo na svah?
Doporučujeme SKI NIŇAJ – rent – servis – shop. Nabízejí 28 let zkušeností, 9 poboček na Slovensku – exkluzivní služby zahrnující prodej, servis, pronájem kompletního vybavení od renomovaných značek na lyže, snowboard, běžky a skialpy (s možností dovozu přímo na svah).

Kromě lyžování neváhejte využít možnost návštevy termálních lázní. Jejich přínosy oceníte hlavně po skvělé lyžovačce.

Doporučujeme

Jasná (Chopok) Demänovská dolina – Nízke Tatry

7. minJasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Či ste s priateľmi, rodinou, lyžiar expert alebo začiatočník, stredisko Jasná ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete.

Ski areál Roháče – Spálená dolina – Západné Tatry

58. min Ski areál sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier, v doline pod Salatínmi. Nájdete tu optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. 5 zjazdových tratí v celkovej dĺžke 4,6 km, 3 lyžiarske vleky a 2 sedačkové lanovky. Nadmorská výška: 1090 – 1460 m.n.m.

Ski Žiarce Pavčina Lehota – Nízke Tatry

1. minLyžiarsky rodinný areál ponúka vhodnú kombináciu terénov pre začiatočníkov ako aj skúsených lyžiarov, 2 zjazdové trate v celkovej dĺžke 1600 m a 2 lyžiarske vleky. Nadmorská výška: 760 – 907 m.n.m (nedaleko apartmánového domu Vila Maroš)

Ski Park Ružomberok Malinô Brdo – Veľká Fatra

29. minŠiroký výber lyžiarskych tratí pre všetky vekové kategórie, od jednoduchých až po adrenalínové.
Do strediska sa dostanete modernou 8-miestnou kabínkovou lanovkou. Priamo v stredisku sa nachádza 7 zjazdových tratí rôznej obtiažnosti v celkovej dĺžke 12km, najdlhšia zjazdová trať meria 3900 m, 1 sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. Ideálne pre rodinnú dovolenku.Nadmorská výška: 545 – 1209 m.n.m

Ski Čertovica – Vyšná Boca

37. minLyžiarske stredisko SKI Čertovica sa rozprestiera na severných svahoch Čertovej svadby (1463 m.n.m.), na hlavnom hrebeni Nízkych Tatier. Vyššia poloha strediska (1120 – 1460 m.n.m.) je zárukou kvalitnej lyžovačky a dobrých podmienok pre skúsených lyžiarov ale aj začiatočníkov. Stredisko tvorí šesť zjazdoviek, ktoré obsluhujú tri lyžiarske vleky. Na svoje si prídu rekreační lyžiari aj milovníci freeride zjazdoviek. Je možné využiť služby lyžiarskej školy alebo ski požičovne.

Gino paradise Bešeňová

20. min365 dní počas roka si môžete vychutnávať rodinný vodný raj na Liptove, kde je 23 bazénov a víriviek, 8 bazénov s termálnou vodou, bazén s morskými vlnami alebo najrýchlejšie a najdlhšie topogány na Slovensku.
Geotermálne pramene vyvierajú z hĺbky 1987m. Voda má blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo, urologické problémy a stav pokožky.

Aquapark Tatralandia

14. minSkutočný tropický svet medzi masívmi Západných a Nízkych Tatier. Užite si bazény s čírou, termálnou alebo slanou morskou vodou. V Tropical Paradise zažijete prímorskú atmosféru počas celého roka.
Užívajte si 10 bazénov, 14 toboganov, tropický raj, reštaurácie, Wellness & Spa a iné.

Termálné Kúpalisko Liptovský Ján

13. minAreál letných termálnych kúpalisk a krytá plaváreň. Bazén 50 m, 2 detské bazény, kľudový bazén využívajú prameň Rudolf.
Termálny prameň o teplote 26 – 29 stupňov má vysoký obsah síry, čo mu dodáva priaznivé liečivé účinky na pohybové ústrojenstvo, ženské, kožné, nervové choroby a choroby látkovej premeny.

Aqua-Vital Park Lúčky & Kúpele Lúčky

27. minKÚPELE LÚČKY a.s. sú to pravé miesto pre oddych, zlepšenie zdravotného stavu a načerpanie nových síl. Nachádzajú sa v krásnom horskom prostredí Liptova a vďaka kompaktnému areálu máte takmer všetko „na dosah ruky“. Sú obľúbené kvôli príjemnej rodinnej atmosfére, kvalifikovanému personálu, odbornej liečbe s dlhoročnou tradíciou, liečivej minerálnej vode a tiež čistému vzduchu presýtenému vôňou ihličnatých lesov. Liečivá voda, ktorá už mnohým klientom prinavrátila zdravie, pochádza z dvoch vrtov a používa sa v bazénoch aj v separátnych kúpeľoch.


Uvedené doporučené aktivity jsou jen malou ochutnávkou toho, co všechno můžete podniknout v nádherném regione Liptov. Další možnost trávení volného času najdete na stránkách našeho regionálního partnera https://liptov.sk/sk


booking hodnoceni